Şehir yaşamının doğaya ve şehre açılan kısmı olan teraslar artık günümüzdeki evlerin en önemli noktalarından birisi.. Ve havaların düzelmesiyle zamanımızın büyük bölümünü teraslarda geçirmeye başlayacağız. Terasınızda günün yorgunluğunu atabilir,arkadaşlarınızla veya ailenizle biraraya gelip güzel vakit geçirebilir, belki de bir barbekü buluşması planlayabilirsiniz.Teras dekorasyonu için küçük yada büyük bir terasa sahip olmanız bir etken fakat bu etken sizi sınırlandırmamalı. İstediğiniz tarzda bir teras dekore edebilmeniz için size fikir verecek bazı öneriler hazırladık!

Yeni Parti Mekanımız Teraslar!

Şık bir şekilde tasarlanmış olan teraslar misafirlerinizi de ağırlayacağınız bir mekan haline gelecektir. Terasta uzun vakitler geçireceğiniz için kullanacağınız mobilyaların mutlaka konforlu olmasına dikkat etmelisiniz. Terasta gökyüzünü seyredebileceğiniz bir salıncak, akşam serinliğinin keyfini sürebileceğiniz rahat minderleri olan bahçe mobilyalarıyla kalabalık grupları ağırlayabilirsiniz. Yeni partilere uygun dekore ettiğiniz terasınızda arkadaşlarınızla eğlenmenin tadına varın.

Gölge Alanlar Yaratın!

Gölge alanlar oluşturmak için şemsiye haricinde bir çok seçeneğiniz var.Ahşap bir gölgelik yapabilirsiniz. Kumaşlar ile kaplayabilirsiniz. Bazı kısımlarda tül kullanabilirsiniz.Bunların dışında çabuk büyüyen bitkileri sık aralıklar ile dikerek doğal bir gölgelik oluşturabilirsiniz.

Yatak Rahatlığında Bir Teras!

Özellikle küçük balkonlarda en kullanışlı ve en rahat olan bu palet üzeri minderler ile oluşturulmuş teras yataklarında yaz akşamlarında yorgunluğunuzu atabileceksiniz. Tek ihtiyacınız olanlar palet,minder,kırlent ve birkaç çiçek..Boydan boya uzanmış minderler ile yattığınız yerden terasınızın keyfini çıkarın.

Terasların Olmazsa Olmazı Bitkiler ve Aydınlatma

Teras büyükse bol miktarda bitkiyi terasınızın her köşesinde kullanabilirsiniz. Çok büyük değilse daha küçük saksılar kullanabilir veya duvarların birini kaplayacak şekilde dikey bir bahçe oluşturabilirsiniz.Teras aydınlatması yoğun olmamalıdır . İyi bir çözüm, terası bölgelere ayıracak ve birbirini tamamlayacak farklı tipte lambaları kullanmaktır.

 

Teras Dekorasyonunda Zemin Döşemesi

Zemin döşemesi teraslarda büyük önem taşımaktadır. Terasta kullandığınız tasarıma uygun olarak ahşap,seramik,doğal taş,kauçuk,çakıl taşı,beton veya killi zemin kaplamalarını kullanabilirsiniz. Yere sereceğiniz kilim tarzı örtüler ile daha otantik bir görünüm oluşturabilirsiniz.