Elbette,  güzel mobilyalar ve stratejik bir yerleşim, bir oturma odası tasarımının önemli unsurlarıdır, ancak ruh halini tam anlamıyla neyin ayarladığını biliyor musunuz? Aydınlatma.

Mütevazı ve gizli aydınlatmadan üst düzey avizelere kadar seçenekler sonsuzdur. Eğlence ve buluşma alanınız olan oturma odanızı iyi aydınlatılmış, şık ve işlevsel tutmak için on beş oturma odası aydınlatma fikrini (hem ortama hem de göreve özgü) ön plana çıkarıyoruz.

1. Mini Avize

Oturma odanızda küçük bir niş varsa, onu bir okuma köşesine dönüştürün. Kırlentlerle ve rahat minderlerle kaplı bir bank içeren bu tasarımdan ilham alın. Yer alanını kaplamadan köşeyi aydınlatmak için mini bir avize ekleyin.

2. Eğlenceli Abajur

Bu renkli oturma odasındaki pilili limon sarısı abajur, odak noktası. Eğlenceli yastıklar ve ottoman tarzı zarif yaldızlı ayna ve parlak mavi duvarlar mekanı eğlenceli ve davetkar hale getirse de,bu sarı abajur onu gerçekten çarpıcı kılan şeydir.

3. Çoklu Avizeler

Çok gösterişli görünmeden biraz göz kamaştırmak ister misin? Metal çerçeveli bir sehpa ve göz alıcı metalik aydınlatma gibi minimal pirinç vurgular ekleyin. Bu oturma odası aynı zamanda küçük m2 dekorasyonu için iyi bir plan. Yalnızca üç mobilya parçası iki koltuk ve küçük bir sehpa iken, tüm odayı özel hissettirmek için bu çoklu avize yeterli..

4. Modern Avize

Bu mavi oturma odası, kapitone koltuk ve chesterfield kanepe gibi daha geleneksel unsurlarla iyi bir tezat oluşturan modern beyaz bir avize ile aydınlatılıyor. İki masa lambası da ayrıca ekstra aydınlatma sağlıyor.Abajurları oturma odalarında mutlaka kullanın.

5. Kağıt Avizeler

Pirinç kağıdı avizeler, şık ve büyük görünen aydınlatmalar arasında olabildiğince uygun fiyatlılarıdır. Ayrıca yumuşak bir parıltı yayarlar. Bu oturma odasında da bu avize beyaz estetiği güzel bir şekilde tamamlıyor.

6. Eşleşen Elemanlar

Geniş bir oturma odanız varsa, iki ayrı oturma alanına ayırmayı ve her birinin üzerine aynı aydınlatma armatürlerini asarak simetri oluşturmayı düşünün. Bu İspanyol esintili harika oturma odasından ilham alın.

7. Heykel Aplik

Oturma odası duvarınızı renklendirmek için sanat eseri olarak işlev gören heykelsi bir aplik seçin. Bunun gibi minimalist bir oturma odasını cesaretlendirmenin özellikle etkili bir yolu bu tarz aplikler..

8. Gömme Aydınlatma

Klasik zemin lambası mekana güzel bir  aydınlatma eklese de, bu oturma odasını gerçekten aydınlatan şey, süslü tavandaki gömme aydınlatma. Çiçekli kanepe ve yeşil sehpa, klasik unsurları alt etmeden parçalayan hoş sürprizlerden.

9. Spot Işıklar

Modern ve minimalist mekanlar, toprak tonları, pelüş malzeme katmanları ve sanatsal aksesuarlarla ısıtılabilir. Burada  avangart bir ayna ve yere yakın krom sehpayla keskin hava canlı tutulmuş. Ayrıca, nişteki aksesuarları obje aydınlatması kullanarak daha vurgulu hale getirmek için şık siyah spotlar yerleştirilerek ekstra aydınlatma eklenmiş. Bu tasarımdan ilham alın.

10. Aplikler

Burada bir Manhattan apartmanının oturma odasında ki mavi kadife bir kanepe öne çıkıyor. Duvar kağıdı, modern ve sıra dışı bir görünüm için dikey değil yatay olarak döşenmiş. Köşedeki aplik lamba, yer kaplamadan veya kanepenin arkasına garip bir şekilde itilmeden eşyaları aydınlatıyor.Aplik yerleşimi için güzel ve farklı bir örnek.

11. Kendin Yap Projeleri

Yaratıcı ol! Güzel bir aydınlatmaya sahip olmak için çok pahalı bir avizeye yatırım yapmana gerek yok. Bu tasarımda daha ferah bir mekan elde etmek için IKEA halı boyandı ve halat iplerle bir avize yapıldı.

12. Drum Aydınlatmalar

Bu eklektik oturma odasında ki  jüt halı, ahşap yüzeyler ve pirinç detaylar – özellikle ters davul avize – rahat ve davetkar bir alan sağlamak için mekana bol miktarda sıcaklık getiriyor. Kirli beyaz duvarlar da odanın ısınmasına yardımcı oluy0r.

13. Sputnik Avize

Bu eğlenceli ama klasik oturma odası, gökkuşağı sputnik avizenin etrafında dönüyor. Sputnikler bir enerji patlaması için harikadır, çünkü şekli onları neşe saçıyormuş gibi gösterir.

14. Çok Başlı Lambaderler

Sade ve nötr renkli olmasına rağmen, bu oturma odası, üç katmanlı lambaderden rattan mobilyalara kadar birçok kişiliği bünyesinde barındırıyor. Biçimli lambader mekana karakter katarken, bol doğal ışık da odanın tonunun ayarlanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca pencere kenarı oturma alanları harika bir fikirdir, çünkü kullanılmadığında arka plana uyum sağlar ve aynı zamanda herkesin takılmak istediği rahat bir yer sağlar.

15. Kafes Avizeler

Oturma odanızı daha da farklı bir hale getirmek isterseniz,ekstra tuhaflık için eğlenceli, göz alıcı bir aydınlatma ekleyin. Kafes aydınlatmalar bunun için iyi bir seçenek.