Artık Mayıs ayına girmemize günler kaldığına göre, yaz yaklaşıyor. Uzaktaki bir sahil bölgesine uçamayacak olsak da, doğru dekorasyon kararları ile evimizi yaz mevsimine uygun,daha keyifli bir hale getirebiliriz. Yazlık bir görünüm için evinizi süslemeye hazır mısınız? Evinizin görünümünü ferahlatacak 30 kolay yaz dekorasyon fikrini keşfedin!

Beyaz Kullanmaktan Çekinmeyin!

 

Duvarlardan mobilyalara kadar her şeyi beyaza boyayın ve ardından krem, kum veya beyaz tekstiller kullanın. Yatak takımlarınıza ve koltuklarınıza daha koyu tonlarda kırlentler ve örtüler ekleyin.Buradaki fikir, odaya olabildiğince fazla ışık davet etmektir.

Narenciye ile Aksesuarlandırma Yapın!

 

Göründüğü kadar basit, bir kase ve bir vazo dibindeki turunçgiller, bütün bir odayı daha parlak ve daha yazlık hissettirmek için harikalar yaratabilir.

Çiçek Motiflerini Kullanın

 

Enerji veren renkler ve çiçek desenleri oturma odasını “neşeli, parlak ve eğlenceli” hale getiriyor. Çiçek desenlerini tablolarda,duvar kağıtlarında ve kırlentlerde kullanın.

 

Spot : Mercan Dekoru!

 

Deniz esintilerini evinize taşıyacak bir fikir arıyorsanız, sehpanızda veya yemek masanızda bir mercan parçası ve cam kavanoz içerisinde deniz kabukları sergileyin.

 

Dökümlü Perdeler Kullanın!

 

Rustik boruya geçmeli keten, dökümlü tüller ve beyaz, krem,bej tonlarda perdeler yazlık bir dekorasyonun olmazsa olmaz parçası..

Çıtayı Yükseltin : Servis Arabası

 

Taze ve meyveli yaz kokteylleri, özel bir istasyonu hak ediyor.  “Her yaz evinin harika bir bara ihtiyacı var.” Servis arabaları bu iş için en şık çözümlerden..

 

Şöminenizi Doldurun!

 

Alevleri birkaç ay daha ara vereceksiniz bu yüzden şimdilik, kalan odunları istifleyin veya şöminenize mum yerleştirin. Coastal(kıyı) tarzı hayranları, Gregory Shano’nun Long Island inziva evindeki gibi bir mercan parçasını da sergileyebilir..

 

Spot : Salonda Boy Aynası

 

Oda içerisindeki en dar duvarın önüne boy aynasını konumlandırın ve bitkilerle süsleyin..

 

Kanopi Ekleyin

 

Saf ahşap veya beyaz paneller ağır değil, taze hissettiriyor. Yatak odanızda kanopi ve tüller kullanın..

 

Çiçeklerinizi Sarkıtın..

 

Çiçeklerinizi balkonda veya bahçede yemek masasının üzerine sarkıt avizeler gibi konumlandırarak misafirlerinizi etkileyin..

 

Bir Ateş Çukuru Kurun

 


Bu rüya gibi New York arka bahçesinden ilham alın ve açık gecelerde s’mores kızartmak veya yıldızlara bakmak için bir ateş çukuru oluşturun.

Bir Uyuklama Köşesi Oluşturun

 


Dış mekan yatak odası uyuklama köşesi için en kolay çözüm ahşap iskelet üzerine rahat minderler.. Keyifli kestirmeleri yapmak için bahçenize yada balkonunuza bir hamak asın ya da bir şezlong yerleştirin.

Canlı Çiçek Aranjmanı Yapın

 

console table with a display of a bust and flowers
Canlı çiçek aranjeleri için kristal veya bleu blanc vazolardan ve küplerden yararlanın.