Tamamen beyaz mutfak muhtemelen asla modası geçmeyecek olsa da, 2021 için sizi eşit derecede mutlu edecek birçok yeni tasarım trendi var. Biraz renk patlaması içeren doğal öğeler düşünün ve asla beklemeyeceğiniz renklerle karanlık tarafa bir ziyaret..

Hadi gelin birlikte 2021 mutfak dekorasyonu trendlerine birlikte göz atalım.

Eğrisel Formlar

Mutfağınızda eğrisel formlar kullanarak hem alanı büyütün, hem de geçişleri kolaylaştırın.

Entegre Davlumbaz

Davlumbazı duvarın yada mobilyanın içine entegre ederek bütünlük sağlayın.

Renkli Mutfak Adaları

Mutfak adanızı çarpıcı bir renge boyamayı deneyin. Diğer beyaz dolapların öne çıkmasını ve kontrast oluşturmasını seviyoruz.

Parlak Renkli Dolaplar

2020’den sonra, hepimizin hayatında biraz daha güneş ışığına ihtiyacı olduğu kesin! Renkli dolap kapaklarınızı desenli tezgah arası kaplamalarıyla eşleştirin.

Modern Siyah

Modaya uygun bir görünüm istiyorsanız, siyah dolaplarla başlayın ve üst dolaplar yerine şık doğal ahşap açık raflar ile kombine ederek gerçekten modern yaklaşımı garantileyin.

Yeni Rustik

Rustik görünümün uzun zamandır trend olduğunu biliyorum, ancak taze bir boya rengiyle eşleştirirseniz, bu rustik görünümü yeniden tanımlayabilir ve modernize edebilirsiniz.

Terra Cotta Seramikler

Terra cotta dendiğinde, muhtemelen aklınıza hemen saksılar geliyordur. Ama gelin biz onu seramiklerde kullanalım. Bu malzemeyi sabuntaşı tezgah ve klasik pirinç aksesuarlarla eşleştirin ve benzersiz, ancak geleneksel ve güzel bir mutfağa sahip olun.

Mermer Mutfak Tezgahı

Fotoğraftaki Carrara mermeri her zaman şık olacaktır, ancak kırmızı bir şarap içicisiyseniz, kuvars malzemesi sizin ve mutfağınız için çok daha uygun olabilir. Doğal bir taş gibi görünen işlenmiş kuvars daha ekonomiktir ve lekelenmeye daha az meyillidir.

Mutfak Kilerleri

Evin en yoğun kullanılan alanı olarak kabul ettiğimiz mutfak aynı zamanda evin kalbidir. Mutfakta vakit geçirirken hayatımızı kolaylaştıracak olan en önemli iyi şey doğru bir kiler tasarımı. Büyük yada küçük gözetmeksizin kendinize kapaklı depolama alanları yaratın.

Beşinci Duvar = Tavan

Mutfak tavanınızı unutmayın! Alanınıza çarpıcı bir hava katmak için eğlenceli bir renk, duvar kağıdı veya ahşap panel ekleyin.

Mutfakta Duvar Kağıdı

Suyla teması olmayan yerlerde duvar kağıdı kullanarak mutfağınıza hareket katın.

Mutfak Tabak Rafları


Vintage tabak rafları 2021’de güçlü bir şekilde geri dönüyor. İster tezgah üstü ister duvarlara monte edilmiş olsun, duvara asılmış tabaklar veya raflara dizilmiş tabaklar mutfağınıza tonlarca ruh katarlar ve bulaşıklarınızı saklamak yerine sergilemek için gerçek bir alan sağlarlar.

Mix-and-Match Mutfak Metalleri

2021 yılında metaller birbiriyle uyumlu olmak zorunda değil. Kulplarınız için güzel bir nikel seçin ve ardından musluğunuz için soğuk bir pirinç veya mat beyaz kullanın. Aydınlatma armatürleriniz için tamamen farklı bir metal seçin.

Beyaz Eşyaları Gizleyin


Paslanmaz çelik cephelerin hayranı değilseniz beyaz eşyalarınıza dolaplarınızı taklit eden kapaklar eklemeyi deneyin. Buzdolapları ve bulaşık makineleri, dolap kapaklarına uyacak şekilde kaplandıklarında kaybolur. Devasa davlumbazınız bile tasarım bir mutfak dolabına dönüşür.

Açık Raflar

Açık raflar, güzel mutfak gereçlerinizi diğer aksesuarlarınız arasında sergilemenizi sağlar. Depolama alanınızın içini görme imkanı, her şeyin bulunmasının kolay olduğu anlamına da gelir. Tek dez avantajı olan tozlanma için, eşyalarınızı sık sık temizlemeyi unutmayın.Ayrıca günlük eşyaları en düşük, en erişilebilir rafta tutmak da faydalıdır.

Mutfakta Doğal Ahşap 

Ahşap tonlar mutfağınıza sıcaklık katacak. Tezgahınızda veya mutfak adanızda doğal ahşap tercih edin.

Açık Mutfak ve Yaşam Alanı

Salon ve mutfağı tek bir büyük oda yaparak yaşam alanını maksimize edin. Bir aydınlatma detayı, alanları farklılaştırmaya yardımcı olurken, tek tip bir duvar rengi her şeyin uyumlu olmasını sağlar.

Daha Koyu Zeminler

Duvarlar veya dolaplar için açık bir boya seçerseniz, odanın rahatlık faktörünü yükseltmek için koyu bir zemin malzemesi seçin.