Yeni yaşam alışkanlıklarımız doğrultusunda 2021’de öne çıkacak iç mekan stilleri ve dekorasyon trendleri neler?
2021 yılı için en popüler iç mekan trendleri ve dekorasyon fikirleri neler? Hangi malzemeler,renkler,formlar ve stiller yükselişe geçiyor? 2021 ev dekorasyon trendlerini keşfet..

Pandemi sürecinde evlerimize verdiğimiz önemin arttığı ve yaşam alanlarımızı kişisel ihtiyaçlarımız doğrultusunda yeniden düzenlemeye başladığımız bir gerçek. Home-ofis, spor salonu, restoran,buluşma noktası kısacası her şeyimiz haline gelen evlerimizde 2021 yılı itibariyle daha işlevsel kurguların peşinde olacağız. Multifonksiyonel mobilyalar en büyük yardımcımız olacak.

Cocooning Akımı

Kökeni 1980’lerde Soğuk Savaş dönemlerine dayanan bu akım bedeni sarıp sarmalayan oturma birimleri ve rahat hissettiren tasarımlarla dış dünyayla aramıza sosyal mesafe koyduğumuz bu dönemde bize konforlu bir koza yaşamı vaadediyor.. Bedenimizi sarmalayan bir kanepe,koltuk veya sandalye, kadife gibi yumuşak tekstiller, ahşap dokular cocooning’in olmazsa olmazlarıdan..

 

Arts&Craft Yükselişte

   

19. yüzyılın sonuna doğru İngiltere’de Endüstri devriminin sosyal, ahlaksal ve sanatsal karmaşasına bir karşı çıkış olarak doğan Sanatlar ve El Sanatları anlamına gelen Arts and Crafts akımı yeniden gündeme geliyor.. El dokuma kilimler, hazeran ve hasır örgülü mobilyalar, seramik aksesuarlar, üfleme cam aydınlatmalar evlerde karşımıza daha çok çıkacaklar.

İç Mekan Bitkileri

2020 köklerimize döndüğümüz bir yıl oldu. Evlerde kapalı geçirdiğimiz uzun süreler dört duvar arasına sıkışmış bedenlerimizi evimize bitkiler alarak bitkilerin sakinleştirici,huzur veren kimyasının yeniden farkına vardık. 2021’de salon bitkilerinin popüleritesi artarak devam edecek. Bizim önerilerimiz; starlice,areka palmiyesi,aşk merdiveni,yukka,limon ağacı ve kaktüsler..

Tek Çizgi Sanatı

İlk olarak 2020’de karşımıza çıkan bu trend 2021’de de yükselerek gelişimine devam ediyor. Kalemi yada fırçayı kağıt veya zemin üzerinden kaldırmadan tek seferde ve tek bir çizgi olacak şekilde yapılan resim yapma tekniğine tek çizgi sanatı deniyor.İngilizce’de bu teknik one line art/drawing olarak bilinmektedir. İster salonda, ister yatak odasında , ister antrede bu soyut tablolara yer verebilirsiniz.